Jestem SUPEREKO przedszkolakiem

Książka jest przewodniczką, książka może Cię nauczyć wszystkiego o otaczającym Cię świecie. Wychodząc od tego założenia zorganizowaliśmy w naszej bibliotece bardzo ważną lekcję na podstawie naszych książek o ekologii –  Jestem supereko przedszkolakiem – przedszkolak segreguje odpady. Temat jest znany wszystkim, ponieważ tylko dzięki nam nasz wspólny świat będzie mógł być piękniejszy.

Na lekcję w ramach projektu edukacyjnego realizowanego we współpracy z Publicznym Przedszkolem nr 1 w Zwoleniu (przeczytaj również artykuł „JESTEM SUPER EKO – PRZEDSZKOLAKIEM” – zajęcia edukacyjne w Bibliotece Pedagogicznej.) o nazwie Zaprzyjaźnij się z książką przybyły dwie grupy przedszkolaków – Misie i Stokrotki.

Na zajęciach dzieci poprzez prezentację multimedialną oraz film edukacyjny dowiedziały się co to są śmieci, jakie są ich rodzaje, co oznacza słowo segregacja i jak możemy segregować śmieci. Dla utrwalenia nauczyciel bibliotekarza odczytał z Poradnika młodego ekologa (tekst Agnieszka Nożyńska-Demianiuk), rozdział o segregowaniu odpadów.

Kolejnym etapem zajęć było sprawdzenie zdobytej wiedzy w praktyce. Przedszkolaki mogły same posegregować czyste odpady do odpowiednich pojemników przygotowanych w czytelni biblioteki.

Na zakończenie miłej wizyty przedszkolaki chóralnie przypomniały najważniejsze informacje o segregowaniu odpadów. Dziękując za koncentrację na zajęciach nauczyciel bibliotekarz wręczył dzieciom rysunki z ulotkami i informacjami dlaczego warto czytać i o Bibliotece Pedagogicznej
w Radomiu Filia w Zwoleniu.

Oprac. Marta Nachyła