Światowy Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu Nr 1

W dniu 24 listopada 2022 roku w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Zwoleniu odbyło się spotkanie dzieci z nauczycielem bibliotekarzem Grzegorzem Kaczmarskim – pracownikiem Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu Filia w Zwoleniu z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Celem zajęć było zapoznanie dzieci z historią powstania Dnia Pluszowego Misia, przedstawienie sylwetek misiów – bohaterów literackich, głośne czytanie bajek, pogadanka
o misiach oraz zachęcenie dzieci do wypożyczania i czytania książek.

Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim „milutkim przyjacielem”. Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe itd. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe.

Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom z grupy.