RADOŚĆ BYCIA ZE SOBĄ – zajęcia integracyjne dla młodzieży klas pierwszych

We wtorek 29 listopada 2022 roku w Zespole Szkół Rolniczo-Technicznych odbyły się zajęcia integracyjne dla uczniów klas: 1 Technikum Geodezyjnego i 1 Technikum Architektury Krajobrazu. Młodzież uczestniczyła w zabawach, podczas których mogli lepiej poznać siebie nawzajem. Brali udział w aktywnościach, których głównym celem było czerpanie radości z bycia razem – odgrywanie scenki na podstawie utworu „Czerwony Kapturek”. Wykonując ćwiczenia (Lubię Cię za…) mieli okazję by poznać za co są lubiani, jakie mają zainteresowania czy umiejętności. I choć integracja grupy jest procesem długim, ale dynamicznym niesie wiele korzyści dla klasy jako całości i pojedynczych uczniów a nawet nauczycieli. O tym, że mając wspólny cel i będąc razem są silniejsi niż w pojedynkę mogli się dowiedzieć z bajki filozoficznej „Wiązka patyków i stary człowiek” i przekonać się próbując przełamać wiązkę patyczków.

Zajęcia integracyjne prowadziła Pani Anna Orłowska – nauczyciel bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu Filia w Zwoleniu.