CHRAPKA NA APKĘ – zajęcia edukacyjne

W dniu 8 lutego 2023 roku Marta Nachyła – nauczyciel bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu Filia w Zwoleniu przeprowadziła w Publicznym Przedszkolu w Kazanowie pogadankę z książką dla dzieci w wieku przedszkolnym na temat prawidłowego i bezpiecznego korzystania z Internetu pod tytułem Chrapka na apkę – opowieść o tym jak mądrze wchodzić w świat Internetu.  Lekcję udało nam się zrealizować dzięki uprzejmości i współpracy nauczyciela bibliotekarza pani Grażyny Sajnóg z Zespół Placówek Oświatowych w Kazanowie. W pogadance uczestniczyło piętnaścioro dzieci z grupy pięciolatków.

W trakcje zajęć dzieci wysłuchały jak należy bezpiecznie korzystać z telefonu i komputera. Następnie wspólnie z prowadzącą wyszukiwali na plakatach dobrych zachowani, które mogą nam pomóc w ograniczeniu czasu spędzonego przed ekranem telefonu, telewizora czy komputera. Następnie dzieci wysłuchały bajki Chrapka na apkę, która wywołała dyskusję wśród dzieci czy warto korzystać z Internetu. Na zakończenie uczniowie pokolorowali rysunki z wiązane z obchodami dnia bezpiecznego Internetu.

Polecane strony:

Projekt edukacyjny : Bajeczna świadomość – materiały edukacyjne dla rodziców

Dzień Bezpiecznego Internetu – informacje dla rodziców.

Opracowała : Pani Marta Nachyła