MIKOŁAJ KOPERNIK – Patron Roku 2023 – zestawienie bibliograficzne

Na mocy uchwały podjętej przez Senat Patronem Roku 2023 został Mikołaj Kopernik. W niedzielę 19 lutego będziemy obchodzić 550. rocznicę jego urodzin. Kopernik był nie tylko astronomem, ale prawdziwym „człowiekiem renesansu”, bowiem działał także jako matematyk, lekarz, prawnik, ekonomista, a także próbował swoich sił w przekładach literatury.

„Senat Rzeczypospolitej Polskiej podejmując uchwałę w 550. rocznicę urodzin tego Wielkiego Polaka, chce po raz kolejny przypomnieć jego postać i zasługi, na stałe obecne w naszej społecznej świadomości. To przypomnienie ma na celu uświadomienie światowych zasług Polski i Polaków dla nauki oraz wzmocnienie współczesnych dążeń świata nauki i edukacji do podmiotowej obecności nauki w polskim życiu społecznym, gospodarczym i politycznym” – czytamy w uchwale.

Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu Filia w Zwoleniu zachęca do wypożyczeń publikacji, które przybliżą postać i dokonania Mikołaja Kopernik. Pomocą w wyborze literatury jest przygotowane na podstawie zbiorów zestawienie bibliograficzne: MIKOŁAJ KOPERNIK – PATRON ROKU 2023