Z książką przy kawie, czyli rozmowy o polskiej literaturze współczesnej

W czwartek 16 lutego 2023 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Radomiu Filia w Zwoleniu odbyło się spotkanie Z książką przy kawie, czyli rozmowy o polskiej literaturze współczesnej, w którym uczestniczyły Panie pracujące w  Internacie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych im. Bohaterów Walki z Faszyzmem w Zwoleniu. Są One również stałymi Czytelniczkami biblioteki.

Biblioteka stała się miejscem, w którym kawa i książka nabrały nowego niepowtarzalnego smaku. Przytulne wnętrze czytelni, jest teraz miejscem, gdzie warto się spotkać i porozmawiać nie tylko o książkach.

            Zbliżający się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego był okazją do rozmowy na temat przeczytanych książek polskich autorów współczesnych, promocji literatury dostępnej w bibliotece, a także do wskazania zalet czytania w wolnym czasie. Nade wszystko do udowodnienia, że książki w życiu wielu osób są obecne.

            Ważną informacją było to, że czytamy dla przyjemności, by zrelaksować się, przenieść w inny świat. Książki jak się okazało są chętnie wypożyczane, kupowane. Są prezentem, który zawsze z przyjemnością otrzymujemy.

            Nauczyciele bibliotekarze rekomendowali książki cieszące się największą popularnością wśród Czytelników zwoleńskiej biblioteki. Wśród autorów proponowanych pozycji znaleźli się: Magdalena Witkiewicz, Krystyna Mirek, Remigiusz Mróz, Agata Przybyłek, Małgorzata Kalicińska, Katarzyna Bonda i in. Rozmowy były inspiracją do stworzenia listy zakupu nowości.

Nie każdy musi być znawcą literatury, ani krytykiem literackim, żeby rozmawiać o książkach i ich autorach – czytamy przecież przede wszystkim dla przyjemności.

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła”.
Wisława Szymborska Patronka Roku 2023