Kotka Milusia z wizytą u przedszkolaków

Teatrzyk kamishibai ponownie w wyruszył w drogę. Tym razem do dwóch grup przedszkolnych – Muchomorków i Żabek z Publicznego Przedszkolna Nr 1 Zwoleniu w ramach projektu edukacyjnego „Zaprzyjaźnij się z książką. Spotkanie z papierowym teatrzykiem – światem bajek zamkniętym w małej drewnianej skrzynce –    poprowadziła Pani Anna Orłowska – nauczyciel bibliotekarz BP w Radomiu Filia w Zwoleniu.

Przedszkolaki po raz pierwszy obejrzały teatrzyk kamishibai, czyli tradycyjną  japońską sztukę opowiadania historii za pomocą obrazków – ilustracji wykonanych na kartonowych planszach wsuwanych do małego drewnianego parawanu nazywanego „butai”. Dowiedziały się, że słowo „kamishibai” trudny do wypowiedzenia wyraz, pochodzi z języka japońskiego. „Kami” – oznacza „papier”, natomiast „shibai” – „sztukę”.

Z dużym zainteresowaniem wysłuchały opowiadania Eleny Molisani pt. „Kotka Milusia” oraz śledziły towarzyszące ilustracje wykonane przez Alesandro Sanna. Bardzo chętnie odpowiadały na pytania dotyczące rozpieszczonej, przyzwyczajonej do luksusów kotki oraz mądrej myszy.

Dzieci chętnie mówiły o swoich kocich pupilach. Wspólnie wykonały zadania związane z kotami oraz dokończyły i ozdobiły portret kota.