CZERWONY KAPTUREK z wizytą u przedszkolaków

Bajki i postaci w nich występujące towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają nas, wzruszają, bawią oraz przekazują ważne prawdy życiowe.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (przypadający 6 listopada) był idealną okazją nie tylko do lepszego zaznajomienia dzieci z klasyczną bajką, a także do przypomnienia im o tym, jakie zagrożenia mogą wynikać z rozmów z nieznajomymi.

We wtorek 7 listopada, do grup przedszkolnych z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły – Skrzatów i Sówek, zawitała bajkowa postać, mała dziewczynka nosząca czerwone nakrycie głowy. Maluchy szybko wskazały tytuł bajki, w której jest ona główną bohaterką. Z radością przywitały niespodziewanego gościa i bardzo uważnie słuchały czytanej bajki pt. „Czerwony Kapturek” autorstwa Charles’a Perraulta. Następnie wymieniły wszystkie postacie występujące w utworze. Opowiedziały na pytania na temat bajki o „Czerwonym Kapturku”, a także wskazały morał mówiący by słuchać rodziców oraz by dla własnego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa naszych najbliższych nigdy nie wolno bezgranicznie ufać obcym osobom.

Na zakończenie maluchy wykonały prace plastyczne przedstawiające bohaterkę Dnia Postaci z Bajek – Czerwonego Kapturka – doskonaląc umiejętności rozróżniania i nazywania podstawowych figur geometrycznych – koło, kwadrat, prostokąt, trójkąt.

Ten dzień sprawił przedszkolakom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać wspólnie z dorosłymi.