Gwarna Biblioteka

Pracujesz w bibliotece, uczysz języka polskiego, chcesz rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o czytaniu? Chcesz zachęcać do sięgania po książki? Poznaj więc ideę Gwarnej Biblioteki i inspiruj do aktywnego czytelnictwa!

Gwarna Biblioteka autorstwa Mariusza Malinowskiego (do pobrania , to publikacja przeznaczona jest szczególnie dla osób zainteresowanych działaniami służącymi systemowej promocji czytelnictwa oraz wszystkich tych, którym na sercu leży problem, że jako społeczeństwo coraz mniej czytamy i zastanawiają się, jak można uczynić z książki przedmiot codziennego użytku.

Zajęcia czytelnicze wspomagane storytellingiem, zauważa autor książki, że samo zachęcenie uczniów do czytania to połowiczny sukces. Ważne, aby uruchomić w młodym człowieku potrzebę regularnego sięgania po książki przez całe życie. To właśnie metoda nauczania językiem opowieści ma być kluczem do uzyskania pozytywnych rezultatów. W publikacji autor przedstawia wybrane aspekty storytellingu w edukacji.

Według Mariusza Malinowskiego należy czytać, ale też snuć opowieści, opowiadać historie, dyskutować o lekturach i prowadzić debaty – budować poczucie wspólnoty wśród czytających.

Do pobrania : Gwarna Biblioteka Mariusza Malinowskiego