
W grach strategicznych tkwi niewykorzystany potencjał wspierania rozwoju dzieci. Gra, jako pochodna zabawy, w naturalny sposób tworzy warunki do rywalizacji, a umiejętnie wykorzystana stymuluje rozwój dzieci. W książce przedstawiono 50 gier strategicznych, które uporządkowane od prostych do złożonych, wytyczają ścieżkę rozwijania spostrzegawczości, uwagi, myślenia i relacji społecznych, podnoszą poziom rozwoju umysłowego i hartują odporność emocjonalną u dzieci. Ścieżka postępowania edukacyjnego, potwierdzona wynikami badań, tworzy skuteczną metodę wspierania rozwoju umysłowego dzieci poprzez gry strategiczne.
Książkę polecamy przede wszystkim nauczycielom wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, a także rodzicom zainteresowanym rozwojem poznawczym, społecznym i emocjonalnym swoich dzieci. Walory gier strategicznych będą także atrakcyjne dla wychowawców kolonijnych, opiekunów świetlic oraz osób pracujących z osobami starszymi.
Recenzja
Prof. dr hab. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska:
Publikacja J.A. Jelinka Wspieranie rozwoju umysłowego dzieci poprzez gry strategiczne jest świetnie napisaną publikacją o imponujących walorach naukowych i społecznych. Chociaż gry są od zawsze obecne w wychowaniu rodzinnym i edukacji szkolnej, od zakończenia drugiej wojny światowej jest to drugi podręcznik wydany w Polsce skierowany do rodziców i nauczycieli wyjaśniający, jak mogą i powinni stosować dobrane gry we wspieraniu rozwoju umysłowego dzieci. Zaręczam, że respektowanie zaleceń zawartych w tym podręczniku przyniesie znakomite rezultaty.
[Źródło opisu: ksiegarnia.difin.pl]