Komórka Kasia i Dzień Bezpiecznego Internetu

W związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu w dniu 09.02.2026 r.  uczniowie klasy 2 Publicznej Szkoły Podstawowej w Zakrzówku uczestniczyli w zajęciach pt. „Komórka Kasia do poznania higieny cyfrowej zaprasza”. Celem zajęć było zwrócenie uwagi dzieci na bezpieczne i rozsądne korzystanie z urządzeń ekranowych oraz znaczenie równowagi między czasem spędzonym online i zabawą offline.

Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w rozmowie na temat higieny cyfrowej, wysłuchali fragmentu książki „Komórka Kasia i jej cyfrowa rodzinka”, a następnie brali udział w ćwiczeniach aktywizujących, takich jak kodowanie z wykorzystaniem kolorowych kubeczków i układanie tangramu, a także w ćwiczeniach ruchowych pokazujących w jaki sposób spędzać czasu „bez ekranów”.

Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, a uczniowie aktywnie uczestniczyli w proponowanych działaniach, wykazując zrozumienie omawianych treści.

Opracowała i przeprowadziła: Marta Nachyła

Polityka cookies i prywatności

Strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celu niezbędnym do prawidłowego działania serwisu, dostosowania strony do indywidualnych preferencji użytkownika oraz statystyk. Wyłączenie zapisywania plików cookies jest możliwe w ustawieniach każdej przeglądarki internetowej, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies należy opuścić stronę.

Zaznacz cookies, które akceptujesz:
Powrótt