Podziwiamy ważki

28 lutego 2020 roku naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie klas : 1a i 1d PSP w Zwoleniu wraz
z opiekunami – p. Haliną Borowską, p. Bożeną Cieloch oraz p. Edytą Cieślik. Okazją do wizyty jest obecnie prezentowana wystawa fotografii przyrodniczej Pani Ewy Rauner-Bułczyńskiej „Ważki – piękne i pożyteczne”. Uczniowie z dużym zainteresowaniem podziwiali barwne ważki uchwycone na fotografii. Wysłuchali wiele ciekawych informacji na temat życia tych owadów – ich historię, umiejętności, zwyczaje oraz gdzie w okolicy znajdują się ich siedliska. Dowiedzieli się również, że ważki mają swój dzień, przypadający na 25 maja. A inicjatorką tego święta jest Pani Ewa, ich wielka miłośniczka. Uczniowie z zaangażowaniem odszukiwali informacje dotyczące ważek w książkach ze zbiorów biblioteki, dzięki którym utwierdzili się o ich wyjątkowości. Dzielili się także wrażeniami z osobistych spotkań z tymi jakże niesamowitymi stworzeniami.