Zostań lektorem Narodowego Czytania w Zwoleniu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu oraz Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu Filia w Zwoleniu serdecznie zapraszają do wspólnej lektury „Nad Niemenem” Elizy Orzeszkowej podczas Narodowego Czytania 2023. Finał akcji odbędzie się w sobotę 9 września.

„Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy. Przypomnijmy wreszcie ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego, które powraca we wspomnieniach bohaterów i legendzie jako symbol i fundament narodowej pamięci i którego znaczenie jest istotne także dla innych narodów naszego regionu.”

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzej Duda

Zostań lektorem Narodowego Czytania w Zwoleniu!

Zgłoszenia lektorów chętnych do udziału w Narodowym Czytaniu 2023 przyjmujemy do 31 sierpnia br.

Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu
Filia w Zwoleniu