Coolturalne Przedszkolaki i Narodowe Czytanie 2023

W dniach 6 i 7 września naszą bibliotekę odwiedziły Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Nr 1 w Zwoleniu. Grupa ŻABKI ze swoją wychowawczynią Panią Jolantą Markowską oraz grupa JAGÓDKI z Panią Anną Solecką. A okazja była szczególna – Narodowe Czytanie 2023.

Podczas spotkania rozbrzmiewał fragment narodowej lektury, czyli „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej opisujący postać Jana Bohatyrowicza – jednego z głównych bohaterów. Dzieci dowiedziały się, iż akcja Narodowe Czytanie zorganizowana została po raz pierwszy przez Prezydenta RP w 2012 roku. Odbywa się co rocznie na początku września. Cieszy się coraz większą popularnością, a w głośne czytanie w miejscach publicznych włączają się coraz liczniejsze grupy uczestników.

Przedszkolaki obejrzały także bardzo ciekawą i barwną prezentację przybliżającą postać pisarki, miejsce akcji powieści oraz jej głównych bohaterów – Justyny i Jana.

Nauczyciele bibliotekarze zachęcili dzieci by wraz z rodzicami uczestniczyli w tegorocznej  12. edycji Narodowego Czytania, które odbędzie się w ogrodach Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu w dniu 9 września 2023 r. o godz. 9.00