Ogólnopolska Akcja Czytelnicza „Czytamy z Sercem” – III edycja

Miło nam poinformować, że Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu Filia w Zwoleniu bierze udział w Ogólnopolska Akcja Czytelnicza „Czytamy z Sercem” – III edycja , która jest bezpłatną inicjatywa czytelniczą i edukacyjną organizowaną w ramach obchodów dwóch świąt odbywających się od 29 września – Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.
Jej celami są promocja wśród dzieci i młodzieży literatury oraz czytelnictwa, a także propagowanie wiedzy o sercu – budowy tego organu, jego funkcjonowania, chorób i symbolik, rozwijaniu wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych oraz propagowaniu zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo­-naczyniowego.

Akcja potrwa od 29 września (Światowego Dnia Serca i Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania) do 5 października 2023 r.

W ramach Ogólnopolska Akcja Czytelnicza „Czytamy z Sercem” podejmiemy następujące działania:

• „Czytamy z Sercem” – prezentacja książek z sercem w tytule, o sercu
  • „Biegi Serc”
  • Recepta dla „Zdrowego SERCA”
  • Zajęcia czytelniczo-plastyczne na podstawie książki pt. „W moim sercu: księga uczuć” Jo Witek
  • „Serce Misia” – teatrzyk kamishibai

W akcję włączyły się również placówki oświatowe:

• Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych im. Bohaterów Walki z Faszyzmem w Zwoleniu,
  • Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu,
  • Oddziały przedszkolne z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu,
  • Publiczne Przedszkole Nr 1 w Zwoleniu.
Organizatorzy Ogólnopolskiej akcji Czytamy z Sercem