Kolekcja książek Biblioteki Pedagogicznej w Radomskiej Bibliotece Cyfrowej

Drodzy Czytelnicy, dziś pochwalimy się cennymi książkami pochodzącymi ze zbiorów specjalnych Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu, czyli wydanymi przed 1945 rokiem. Wybrane pozycje poddane zostały digitalizacji i jako dokumenty cyfrowe, zostały udostępniona online Czytelnikom w bazie Radomskiej Biblioteki Cyfrowej.
Kolekcja w RBC prezentuje wybrane zbiory Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu wydane do 1939 roku. Są to książki z zakresu: historii wychowania, szkolnictwa, pedagogiki, psychologii czy literatury pięknej.
Najstarszą książką udostępnioną cyfrowo jest zbiór utworów Seweryna Goszczyńskiego „Zamek kaniowski ; Sobótka ; Anna z Nabrzeża ; Wiersze pomniejsze” wydana w 1784 roku przez Wydawnictwo S. Lewental w Warszawie.

Szczególnie polecamy Radomską Bibliotekę Cyfrową, gdy pozostałe biblioteki są nadal zamknięte dla Czytelników. Życzymy miło spędzonego czasu z cyfrową lekturą.