Lekcja biblioteczna dla młodzieży Liceum Ogólnokształcącego w Zwoleniu

W dniu 22 listopada 2022 roku uczniowie klasy IIa Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego pod opieką Pani Marty Pawlik uczestniczyli w lekcji bibliotecznej przeprowadzonej przez Panią Annę Orłowską – nauczyciela bibliotekarza Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu Filia w Zwoleniu. Celem zajęć było popularyzowanie czytelnictwa wśród młodzieży szkolnej poprzez zapoznanie uczniów z ofertą biblioteki – jej  zbiorami (książki, filmy, gry planszowe, audiobooki, czasopisma), jak również kształcenie umiejętności wyszukiwania informacji z wykorzystaniem elektronicznego katalogu INTEGRO. Uczniowie dowiedzieli się gdzie znajduje się katalog i jak z niego efektywnie korzystać. Zadania praktyczne okazały się dla młodzieży bardzo ciekawym elementem lekcji, po której nie powinni mieć problemów ze znalezieniem niezbędnej pozycji w katalogu.

Uczniowie klasy 2a Liceum Ogólnokształcącego w Zwoleniu podczas lekcji bibliotecznej w Bibliotece Pedagogicznej w Radomiu Filia w Zwoleniu