Przedszkolaki świętują Międzynarodowy Dzień Ziemi

Nasz planeta Ziemia sama o siebie nie zadba, potrzebni są nam odpowiedzialni i świadomi ekolodzy, którzy będą edukować innych jak dbać o nasze wspólne dobro, o naszą planetę, o czyste powietrze, wodę i lasy.

Z okazji nadchodzącego Międzynarodowego Dnia Ziemi – przypadającego 22 kwietnia, Pani Marta Nachyła – nauczyciel bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu Filia w Zwoleniu poprowadziła spotkanie z grupą przedszkolaków o nazwie Stokrotki z Publicznego Przedszkola Nr 1 w Zwoleniu, aby sprawdzić ile wiedzą w temacie ochrony przyrody i dbałości o nasz wspólny dom – Ziemię.

Dzieci uważnie wysłuchały wskazówek jak oszczędzać wodę i energię z Poradnika Młodego Ekologa, przećwiczyły wiersz o ekologii, aby móc go powtarzać innym, a także razem z Kubusiem śpiewająco utrwaliły sobie wszystkie zdobyte na spotkaniu informacje.

Opracowała: Marta Nachyła