Spotkanie autorskie z WALDEMAREM BALCEROWSKIM

Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu Filia w Zwoleniu
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Kochanowskiego
serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie
z WALDEMAREM BALCEROWSKIM
– nauczycielem, polonistą, bibliotekarzem i poetą

które odbędzie się 9 maja 2023 r. o godzinie 15.30
w siedzibie MGBP Aleja Jana Pawła II 6A.

WALDEMAR BALCEROWSKI, urodził się 8 grudnia 1967 r. w Rzeczniowie – wsi położonej w południowo‑wschodniej części Mazowsza.

Jako poeta debiutował w 1988 r. na łamach czasopisma „Radostowa”, publikując kilka wierszy, m.in. liryk apolityczny; ulica to najlepszy salon spotkań; sznurowanie ust jest nieodzowne…

W 1999 r. w tym samym czasopiśmie ukazały się kolejne jego wiersze (człowieku, żywa reklamo Bytu…; czytaj mitologię; synu, zawsze istnieje prowincja) z krótkim komentarzem Antoniego Dąbrowskiego.

W 2000 r. w „Serii Staffowskiej” został wydany debiutancki zbiorek jego wierszy pt. Miejsce.

Z końcem grudnia 2021 r. ukazał się zbiór wierszy pt. Rzeczniowskie notacje. Ta poetycka opowieść inspirowana jest głównie topografią, przeszłością i współczesnością Rzeczniowa – mazowieckiej wsi o bogatej historii i tradycji – oraz jego najbliższych okolic.