W świecie bajki i wiersza Aleksandra Fredry – zajęcia literacko-plastyczne

W czwartek 20 kwietnia 2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Podgórze odbyły się kolejne  – trzecie już zajęcia edukacyjne w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Rok 2023 – rokiem Aleksandra Fredry” realizowanej przez nauczycieli szkoły we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Radomiu Filia w Zwoleniu.

Tym razem to uczniowie klas I i II wzięli udział w zajęciach literacko-plastycznych „W świecie bajki i wiersza Aleksandra Fredry” przeprowadzonych przez Panią Annę Orłowską – nauczyciela bibliotekarza zwoleńskiej biblioteki.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, że w  roku 2023 przypada 230. rocznica urodzin Aleksandra Fredry (1793-1876), najwybitniejszego polskiego komediopisarza, a także pamiętnikarza i poety oraz żołnierza armii Księstwa Warszawskiego, uczestnika kampanii napoleońskiej. A Sejm RP ustanowił 2023 rokiem Aleksandra Fredry.

Wysłuchali Fredrowskich – często jakże aktualnych i bardzo śmiesznych – bajek „Paweł i Gaweł”, „Małpa w kąpieli oraz „Dwa koguty.” Po zapoznaniu się z treścią wierszy omówili je i przystąpili do wykonania prac plastycznych.

W świecie bajki i wiersza Aleksandra Fredry - zajęcia literacko-plastyczne w Publicznej szkole Podstawowej w Podgórze