Gra biblioteczna z Kicią Kocią

Nowoczesna biblioteka, aby zaistnieć w świadomości odbiorców, musi korzystać z nowych metod i środków komunikowania. Obecnie istnieje wiele form promocji, zróżnicowanych pod względem pełnionych funkcji. Jedną z nich jest gra biblioteczna ‐ popularna forma rozrywki przeznaczona dla ludzi młodych, wykorzystywana coraz powszechniej przez biblioteki do promowania i prezentacji własnych usług.

W piątek 12.05.2023 r. w ramach „XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek”, zaprosiliśmy dwie grupy dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” do udziału w grze bibliotecznej „Kicia Kocia”.

Scenariusz gry został w całości opracowany przez Panie bibliotekarki Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu Filia w Zwoleniu. Celem gry była promocja książek i czytelnictwa oraz budowanie nowego, przyjaznego czytelnikowi, wizerunku biblioteki.

Uczestnicy gry zostali podzieleni na dwie kilkuosobowe zespoły. Każdemu zespołowi przyświecał jeden cel – wygrać.

We współzawodnictwie grupowym ważnym aspektem współpracy była umiejętność pracy w zespole oraz budowanie relacji międzyludzkich.

Udział w grze był absolutnie dobrowolny, a warunkiem udziału był dobry humor uczestnika i pragnienie znakomitej zabawy.

Nagroda dla wszystkich była jednakowa – kolorowanki oraz ulubione cukierki.

Oprac.: Grzegorz Kaczmarski