Przygody w Baśniowym świecie – gra biblioteczna dla uczniów kl. 6a PSP im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu

W dniu 11 maja 2023 w naszej bibliotece gościli uczniowie klasy 6a wraz
z wychowawczynią panią Wioletą Skorek z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu, aby poznać  inne oblicze biblioteki. Uczniowie wcielili się w rolę bibliotekarza jak z filmu o tym tytule, który aby odkryć tajemnicę zagubionych dzieł kultury musi rozszyfrować wiele zagadek i przeżyć niesamowite przygody. Nasi młodzi podróżnicy bardzo szybko weszli  w biblioteczną krainę baśni, w której odnaleźć musieli SKARB BIBLIOTEKARZA!

Podróżując szlakiem bajkowych postaci, rozwiązywali zagadki przygotowane przez nieznośne stwory i odnaleźli ukryty przed nimi skarb, nasz Skarb – czyli siebie, swoje odbicia, ponieważ naszym skarbem są nasi odbiorcy, czyli czytelnicy, bo to dzięki nim i dla nich jesteśmy.

Oprac. : Marta Nachyła