Spotkanie Sieci Współpracy i Samokształcenia

Za nami pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Bibliotekarzy powiatu zwoleńskiego. Odbyło się ono 25 października w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu Filia w Zwoleniu.

Tematem przewodnim był „Teatrzyk Kamishibai, czyli teatr w pudełku. Interesująca forma teatralna w pracy z dziećmi”. W trakcie spotkania uczestnicy obejrzeli prezentację, z której dowiedzieli się czym jest teatrzyk kamishibai, jaka jest jego historia. Zaprezentowana została „magiczna skrzyneczka” – butai oraz dostępne w bibliotece pedagogicznej karty narracyjne do prezentacji w teatrzyku.

Nauczyciele zostali zachęceni do korzystania z Kamishibai będącego wyjątkową pomocą dydaktyczną oraz ciekawą metodą kształtowania kultury czytelniczej. Przedstawiono ofertę zajęć z wykorzystaniem „teatru w pudełku”, które będą znakomitą formą zabawy, zabierającą dzieci w podróż do zaczarowanej krainy teatru i literatury.

Nauczyciele dzielili się również swoimi pomysłami na promocję bibliotek i czytelnictwa podczas mijającego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Wymienili swoje spostrzeżenia na temat udziału w ogólnopolskich akcjach czytelniczych „Noc Bibliotek”, „Przerwa na Czytanie” czy „Jak Nie Czytam, Jak Czytam”, w których szkoły wzięły udział.