Skrzydła wyobraźni, jesienne inspiracje

Jesień to piękny i kolorowy czas, który pobudza wyobraźnię. Książki z jesienią mają dużo wspólnego, ponieważ także rozbudzają świat wyobraźni, a do tego są niezastąpione na deszczowe jesienne popołudnia.

W dniu 24 października 2023 roku zorganizowaliśmy zajęcia dla grupy Pszczółek z Publicznego Przedszkola Nr 1 w Zwoleniu, aby dowiedzieć się jak jesienny krajobraz pobudza wyobraźnię przedszkolaków. Zajęcia rozpoczęły się zabawą w kolory, następnie prowadząca odczytała dzieciom opowieść o skrzydłach wyobraźni – Wypożyczalnia skrzydeł pani Iwony Pietrzak-Płachta, nauczyciela bibliotekarza uhonorowanego w 2022 roku tytułem Nauczyciela Roku. Opowieść Pani Iwony otworzyła dla dzieci nowe horyzonty, ponieważ to one stwierdziły że książki to takie skrzydła ze stronami w środku, które mogą przenieś nas w dalekie krainy z niesamowitymi postaciami nie z tego świata. W drugiej części zajęć przedszkolaki stworzyły drzew z książek i kolorowych liści – jesienne i wyobraźni, które razem tworzą spójną całość – jesienny świat wyobraźni.

Opracowała : Marta Nachyła – nauczyciel bibliotekarz BP