Dzień Kundelka w Publicznym Przedszkolu Nr 1

W dniu 27 października 2023 r. w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Zwoleniu odbyło się spotkanie dzieci z nauczycielem bibliotekarzem z Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu Filia w Zwoleniu z okazji dość nietypowego, ale bardzo pouczającego święta, a mianowicie „Dnia Kundelka”.

W tym dniu dzieci miały okazję poznać życie i zwyczaje piesków oraz obowiązki, jakie spoczywają na właścicielach czworonogów. Poznały niektóre rasy psów oraz role, jakie mogą one pełnić w życiu człowieka np.: rolę psa przewodnika, psa pasterskiego, psa ratownika oraz psa tropiącego.

Dzień Kundelka stał się okazją nie tylko do wspólnej zabawy, ale również uwrażliwienia dzieci na potrzeby zwierząt i niesienia pomocy potrzebującym czworonogom.

Opracował: Grzegorz Kaczmarski – nauczyciel bibliotekarz