Czy niedźwiedź to Miś – odpowiemy na to pytanie dziś. Zajęcia tematyczne dla dzieci z klasy „0” z Zespołu Placówek Oświatowych w Kazanowie

W przeddzień święta Pluszowego Misia, a dokładniej 22 listopada 2023 roku, nauczyciel bibliotekarz Marta Nachyła zawitała do Zespołu Placówek Oświatowych w Kazanowie gdzie dzieci z klasy „0” przywitały ją swoimi ulubionymi misiami.

Zajęcia rozpoczęły się opowieścią o niezwykłej formie teatru i jego historii – Teatrzyk Kamishibai. Następnie prowadząca zaprezentowała książkę o Sercu misia w formie wspomnianego Teatrzyku Kamishibai. Zgodnie z treścią bajki każdy miś musi dbać o swoje serduszko tak jak i każde dziecko, aby długo żyć musi każdego dnia pamiętać o zdrowych nawykach i odpoczynku. Uczniowie klasy „0” wykazali się dużą wiedzą o zdrowiu w trakcie przeprowadzonego quizu przez prowadzącą.

Następnie każde z dzieci pochwaliło się swoim misiem, a na zakończenie dzieci wykonały piękne buźki misiów na formie papierowego talerzyka.

Opracowanie i realizacja: Marta Nachyła – nauczyciel bibliotekarz BP Radom Filia w Zwoleniu