ZA NAMI JUŻ TRZECIE ZAJĘCIA Z EDUKACYJNEGO PROJEKTU CZYTELNICZEGO

W poniedziałek 27 listopada 2023 roku odbyły się już trzecie zajęcia w ramach edukacyjnego projektu czytelniczego, realizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Radomiu Filia w Zwoleniu. Podczas spotkania uczniowie klasy 2 E z PSP w Zwoleniu z dużym zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchali oraz obejrzeli bajkę terapeutyczną pt. „Jak Nowatorscy przestali rozmawiać” autorstwa Marii Piątkowskiej przedstawioną za pomocą Teatrzyku Kamishibai.

Bajka o Nowatorskich była bardzo dobrym wstępem do rozmowy w grupie na temat tego: co lubimy robić wspólnie w rodzinie, jak lubimy spędzać wolny czas, czy pomagamy sobie wzajemnie czy raczej każdy jest zajęty sam sobą?

Zajęcia miały na celu wdrażanie do przestrzegania ustalonych zasad w rodzinie oraz radzenie sobie z emocjami – szczególnie ze złością wynikającą z niechęci wykonywania różnych obowiązków domowych.

Uczniowie podzieleni na grupy pracowali za pomocą metody „burzy mózgów” zapisując skojarzenia związane z rodziną. Wspólnie zastanawiali się i opisywali jakie pozytywne/negatywne emocje i postawy pojawiają się pomiędzy członkami rodziny. Wymieniały sytuacje kiedy pojawia się złość, a także sposoby na radzenie sobie z tą trudną emocję.

Na zakończenie zajęć każdy z uczniów otrzymał szarą tekturową tablicę i został zachęcony by zaangażować swoich najbliższy do wspólnego, kreatywnego wykonania „Tablicy dobrych relacji rodzinnych”, która będzie zdobiła dom i przypominała domownikom, że RODZINA JEST NAJWAŻNIEJSZA.