Katalog INTEGRO – zajęcia warsztatowe dla młodzieży

W dniu 29 listopada 2022 roku w Zespole Szkół Rolniczo-Technicznych im. Bohaterów Walki z Faszyzmem w Zwoleniu odbyły się zajęcia warsztatowe z zakresu edukacji informacyjno-bibliograficznej. W zajęciach przeprowadzonych przez Panią Annę Orłowską z BP Filia w Zwoleniu, wzięli udział uczniowie z klas: 1E Technikum Ekonomicznego i 1C Technikum Rolniczego pod opieką Pani Katarzyny Krzyśko-Płachta (nauczyciela biblioteki szkolnej).

Podczas pierwszej części spotkania, w oparciu o prezentację multimedialną, młodzież zapoznała się z podstawowymi informacjami dotyczącymi biblioteki, jej zasobów i zasad korzystania oraz sposobami wyszukiwania zbiorów w poprzez elektroniczny katalog INTEGRO dostępny na stronie internetowej biblioteki.

W części drugiej – warsztatowej, uczniowie doskonalili umiejętność posługiwania się bazą elektroniczną poszukując wskazanych pozycji z zastosowaniem wybranych filtrów: autora, tytułu, tematu, roku wydania, daty publikacji, typu dokumentu, położenia, lokalizacji.

Młodzież uzyskała również informację o możliwości otrzymania kodu do platformy libra.ibuk.pl, poprzez którą Czytelnicy biblioteki mogą bezpłatnie korzystać z wybranych publikacji na dowolnym urządzeniu mobilnym z dostępem do Internetu.