Wystawa fotografii Przemysława Pomarańskiego

Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu Filia w Zwoleniu serdecznie zaprasza na wystawę fotograficzną autorstwa Przemysława Pomarańskiego. Wystawę można oglądać do końca maja 2023 r. w holu biblioteki, od poniedziałku do piątku w godzinach pracy placówki:
Poniedziałek, Piątek 10.00 – 17.00
Wtorek, Czwartek 9.00 – 16.00
Środa 8.00 – 15.00

Fotografia pozwala uchwycić świat wokół nas za pomocą wciśnięcia spustu migawki. Utrwala to, co piękne, zaskakujące, wyjątkowe – miejsca, osoby… Swoimi wyjątkowymi fotografiami podzielił się z nami Przemysław Pomarański – mieszkaniec Zwolenia. Właściciel 4U Studio Fotograficzne i jeden z wyróżniających się fotografów młodego pokolenia. W swoich pracach szuka minimalizmu, emocji i światła. Wybór zaprezentowany na wystawie to jedynie drobny wycinek działalności fotografa i przyczynek do zapoznania się z całym jego dorobkiem. Przedstawione zdjęcia pochodzą z różnego okresu i w większości powstały przy projektach niekomercyjnych :
przy okazji spacerów – zdjęcia makro,
urlopów – zdjęcia krajobrazowe,
lub sesji TFP – zdjęcia portretowe.

OD AUTORA

Na świat przyszedłem pewnego majowego dnia 1988 roku – wcześniej niż przewidywano, bo już wtedy nie lubiłem się spóźniać. Swoją przygodę z fotografią zacząłem w 2008 roku od zabawy analogowym Zenitem i cyfrowym kompaktem Olympusa z żenująco małą liczbą pikseli jak na dzisiejsze standardy.
W 2012 roku sformalizowałem swój związek z fotografią kończąc dwuletnie studium policealne z fototechniki. Rok później zacząłem pracę jako fotograf w Kieleckim Teatrze Tańca. Jeszcze w tym samym roku pracowałem jako wykładowca fototechniki w szkole, którą wcześniej ukończyłem.
W marcu 2014 roku założyłem „4U STUDIO Przemysław Pomarański” – zakład fotograficzny, który sponsoruje moje fotograficzne fanaberie sprzętowe.

Moimi największymi fotograficznymi osiągnięciami są zdjęcia do pięciu okładek płyt muzycznych („Jan Jarczyk, John Stetch – Smoked Pianos”, „Jazz Q – Živí se diví: Live in Bratislava 1975″, „Andrzej Korzyński – 80″, „Alina Skrzek – Marzenia” oraz „Idee Fixe – Obudź się”.), a także wygrana w konkursie fotograficznym „Foto – lato Zwoleń 2010″.
W 2020 roku odbyła się moja pierwsza autorska wystawa pod tytułem „20 twarzy Przemka. Grafika w czasach pandemii” w Muzeum Regionalnym w Zwoleniu.

Przemysław Pomarański

Więcej zdjęć autora: