Życzenia od Przedszkolaków z okazji święta bibliotek

Tydzień Bibliotek to czas, w którym książnice wszystkich typów otwierają się jeszcze bardziej na swoich użytkowników poprzez organizację okolicznościowych wydarzeń: zajęć, spotkań, konferencji czy warsztatów. W tym roku Tydzień Bibliotek odbywa się pod hasłem  „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”

9 maja 2023 roku przedszkolaki z grupy „Jagódki” z Publicznego Przedszkola Nr 1 w Zwoleniu, wraz z opiekunkami, odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczna w Radomiu Filia  w Zwoleniu.

Dzieci wysłuchały bajki przeczytanej przez pana bibliotekarza pt.: „Kicia Kocia w przedszkolu”. Chętnie brały udział w pogadance na temat przygód bystrej kotki. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci obejrzały serial animowany kierowany do dzieci z serii Kicia Kocia.

Seria Kicia Kocia uczy najmłodszych najważniejszych zasad, codziennych czynności i zachowania w niebezpiecznych sytuacjach.

Przedszkolaki miały okazję obejrzeć wystawę Międzynarodowego Biennale Grafiki dzieci i Młodzieży – przygotowanej przez Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu.

Na koniec spotkania Panie przedszkolanki robiły dzieciom pamiątkowe zdjęcia w przygotowanej przez bibliotekarzy fotobudce z książką.

Spotkanie było okazją do promowania czytelnictwa wśród dzieci, rozwijania zainteresowań czytelniczych, wdrażania do systematycznego korzystania ze zbiorów bibliotecznych, a także uczestnictwa w zajęciach organizowanych w bibliotekach.

Oprac.: Grzegorz Kaczmarski